Níže bych Vám rád doporučil zajímavé stránky, které člením dle různých kategorií. Naleznete zde převážně odkazy, které mají souvislost s překladatelstvím či jazyky. Pokud mi chcete doporučit nějaký zajímavý projekt, budu rád a stanu se Vaším partnerem. Napiště mi na neobycejnasluzba (_) gmail.com.

Rady pro překladatelství

Překladatelský portál - Poradenský potrál, který do hloubky rozebírá problematiku překladatelství, překladatelů, překladů a překladatelských služeb.

Překladatelské a mýty - Překlad není obyčejnou službou. Na našich stránkách rozebíráme kritéria, za jakých lze s velkou jistotou obdržet kvalitní překlad. Rozeznejte kvalitní překlad od nekvalitního!
Jazyková příručka - Jedná se o příručku vytvořenou Jazykovou poradnou Ústavu pro jazyk český AV ČR, v. v. i.

Instituce pro překladatelství

Jednota tlumočníků a překladatelů - JTP byla založena v roce 1990, aby hájila profesní, pracovně právní a sociální zájmy svých řádných členů, napomáhala jim k dalšímu vzdělávání, propagovala je na trhu práce a informovala je o pracovních příležitostech. JTP dbá na povznesení společenské prestiže profese i kvality překladu a tlumočení.
Institute of Translation and Interpreting - Podobná instituce ve Velké Británii jako v České republice JTP.
Ústav translatologie FF UK - Pravděpodobně nejlepší vzdělávací ústav pro budoucí překladatele a tlumočníky v rámci České republiky a Slovenské republiky.
Ústav anglického jazyka FF UK - Ústav zajišťuje výuku anglistiky v jedno- i dvouoborovém programu bakalářském (s ÚALK) a magisterském, dále doktorské studium (PhD) a rigorózní řízení (PhDr.). Ústav je zaměřen jednak na současný anglický jazyk a jeho celkový popis na všech rovinách (gramatické, lexikální, fonologické, textové a diskurzní), uplatňující pražský kontrastivní přístup porovnávající angličtinu a češtinu, jednak na historický vývoj angličtiny od nejstaršího období až po ranou moderní angličtinu.
Obec překladatelů - sdružuje překladatele krásné literatury i teoretiky, kritiky a historiky zabývající se překladem. Posláním Obce překladatelů je hájit práva, prosazovat profesní zájmy členů a dbát o úroveň a prestiž překladu v české literatuře.
Komora soudních tlumočníků - Komora soudních tlumočníků České republiky, (KST ČR) je dobrovolná profesní organizace sdružující soudní tlumočníky jmenované podle zákona č. 36/1967 Sb., o znalcích a tlumočnících, ve znění pozdějších předpisů. Úkolem KST ČR je prosazovat a obhajovat profesní, pracovně právní a sociální zájmy svých členů.
Jazyková poradna - Po celou dobu své existence byla jazyková poradna Ústavu pro jazyk český jediným bohemistickým pracovištěm v České republice poskytujícím soustavné jazykové poradenství a jazykové expertizy nejrůznějším uživatelům českého jazyka.

Překladatelské agentury - překlady

Překlady do angličtiny - Překladatelská agentura MERIVA je specializovaným partnerem pro překlady do angličtiny a překlady z angličtiny. Našimi výchozími jazyky jsou čeština i slovenština. Mezi naše odborné překlady angličtiny patří oblast právních překladů,  ekonomických překladů, marketingových překladů. Část našeho překladatelského týmu se věnuje také technickým překladům. Máme k dispozici jedny z nejlepších překladatelů v rámci ČR a SR. Váš překlad může také zkorektorovat rodilý mluvčí s vysokoškolským vzděláním.

Překladatelé

Překladatel angličtiny - Mgr. Ivana Nezbedová je odborný překladatel angličtiny, který se specializuje na právní a ekonomické překlady. Vystudovala moderní neslovanskou filologii se zaměřením na anglický jazyk a literaturu na vysoké škole. Jako profesionální překladatel se věnuje překladům již více než deset let a přeložila již tisíce stran právních a ekonomických textů. Pravidelně se zúčastňuje odborných překladatelských seminářů, které jsou věnovány překladům právní angličtiny, soudně ověřeným překladům atd.

Jazykové služby

Copywriting pro webové stránky. Objednejte si copywriting, který vám přinese peníze a návštěvníky vašich stránek promění v zákazníky. 

Jazyková škola Elvis - Intenzivní a konverzační kurzy angličtiny za výhodné ceny.

Výuka němčiny v Brně s rodilou mluvčí pro soukromé osoby i firmy, tlumočení.

Výuka anglického jazyka - Alena Jurková

Jazykové kurzy Praha - přehled jazykových kurzů z různých škol v ČR.

Němčina na internetu/Deutsch im Internet - běžné a specializované kurzy němčiny/Deutschkurse
Čeština pro život/CZECH FOR LIFE / TSCHECHISCH FÜRS LEBEN - profesionálni kurzy češtiny pro cizince v Č.Budějovicích / TSCHECHISCH FÜR AUSLÄNDER in Budweis /Tschechien/ CZECH FOR FOREIGNERS in Budweis/South Bohemia

Konverzace v angličtině zdarma - JŠO - Jazykové kurzy a lekce přes skype s lektorem. Doučování, příprava na mezinárodní zkoušky a konverzace.

Slovníky

Nakladatelství Fragment nabízí kapesní slovníky pro anglický i německý jazyk.

Profesionální odborné překladové slovníky MAGNUS pro Windows. Nejrozsáhlejší všeobecné i úzce specializované překladové slovníky na našem trhu. Až 2,5 mil. výrazů a až 130 oborů pro jeden jazyk, vše v pohodlné a rychlé aplikaci. Angličtina, němčina, francouzština, ruština, španělština. Součástí je největší anglicko-český technický slovník. Sofistikované vyhledávací funkce, gramatika, synonyma, příklady, slovní spojení, fráze a vazby, mluvená výslovnost. Vhodné pro profesionální překlady i běžné použití. Propojení s online vyhledávači, výkladovými slovníky a thesaury. Vybrané slovníky zdarma. Třicetidenní zkušební verze ihned ke stažení.

Online slovník - Slovník anglicko český, česko anglický - překlady online

Knihy

EnglishBooks.cz - Internetový a kamenný obchod prodávající učebnice angličtiny, anglickou beletrii a další materiály pro studium anglického jazyka s 15% slevou.

Scientia - knihy pro radost i poučení - učebnice pro ZŠ a SŠ, odborné publikace, populárně naučná literatura, nástěnné plakáty

Služby

Advokátní kancelář, patentová kancelář - Komplexní prosazování práv duševního a průmyslového vlastnictví, obchodní a občanské právo, korporátní právo, patenty a užitné vzory. 

Dálkové studium, nástavbové studium - hotelová škola Praha - Nabízíme denní i dálkové studium v oborech Hotelnictví, Cestovní ruch, Podnikání, Gastronomie a Kuchař-číšník. Individuální přístup, moderně zařízené učebny. 

MBA, LLM - Distanční praktické manažerské programy Executive BBA, MBA, MSc a LLM nebo MBA Online Interactive ve více než 20 specializacích v českém jazyce.

Účetnictví, daně, zakládání společností accace.eu - Váš partner pro střední a východní Evropu

Glamour
Management
Poradenství

Bojové umění

Chcete cvičit bojové umění v Táboře? Škola bojových umění Malý drak (Tábor) Vám nabízí tréningy, v nichž zlepšíte svoji sebeobranu, kondici a zdraví. Kung-fu v naší škole v Táboře můžete začít cvičit kdykoliv a v jakémkoliv věku.

Zajímavosti

Počasí Meteocentrum - předpověď počasí na 14 dnů, na první dva dny podrobná předpověď po hodině. Nabízí i předpověď na míru pro vaše projekty.

Advokátní kancelář Mrg. Živana Petrlová poskytuje právní služby v oblastech dědictví a dědické právo, právo nemovitostní a další služby nejen realitním kancelářím.

Nabízíme splácení nebankovní hypotéky od 2 do 30 let.

Žaluzie
Výroba, prodej a servis zastiňovací techniky se zaměřením na markýzy, rolety, všechny typy žaluzií a sítí proti hmyzu.

Kuchyně
Dodáváme skříně na míru, vestavěné skříně, šatny, kuchyňské linky na míru a zakázkový nábytek. Nabízíme bezplatné zaměření a konzultaci u Vás doma. Krátké dodací lhůty a rychlé jednání.

Flash disky
Nabídka CD a DVD médií a obalů, volantů k PC a gamepadů. Prodej MP3 přehrávačů, flash disků a ostatního hardwaru.

Zážitky
Zážitky jsou kořením života a život je třeba žít. Nabízíme zážitky ve vzduchu, na zemi, ve vodě, luxusní auta a další. Pro jednotlivce i kolektivy.

Zahradní nábytek
Internetový obchod s teakovým nábytkem všeho druhu. Nabízí interierový nábytek, ale také teakový nábytek na venkovní použití.

Laboratorní technika
Prodej laboratorní techniky a materiálu pro lékařské laboratoře se zaměřením na oblasti klinické diagnostiky, molekulární biologie a biochemie.

Diamantové kotouče
Výroba, prodej a servis pro veškeré diamantové nástroje, orovnávače a brusné kotouče.

Zkumavky
Kvalitní laboratorní plasty pro laboratoře. Nabídka produktů pro PCR, pipetovacích špiček, zkumavek a dalšího laboratorního materiálu od společnosti Bioplastics.

Internetový obchod
Tvorba internetového obchodu, SEO, marketingová propagace.

Pizzerie
Pizzerie poblíž nákupního centra Hostivař. Součástí restaurace je příjemná zahrádka a dětský koutek.

Vedení účetnictví
Poskytování učetních služeb včetně zastupování na úřadech, zpracování mezd a zakladání společností.

Kesla
Prodej lesní techniky Kesla, Harvestorů Profiforest, secích strojů Tume Agri a kotoučových pil Kara.

Svítidla
Velký výběr designových svítidel pro komerční objekty i domácnosti.

Volnoběžky

Bagety
Prodej čerstvých baget, ovocných a zeleninových salátů, bio výrobků a kávy. Provozovna v Praze poblíž metra Křižíkova.

Terasy
Etoile - Stavba venkovních dřevěných teras a podlah z prvotřídního exotického dřeva. Terasy na zakázku a jejich údržba.

Koberce
Luxusní koberce s moderním designem od firmy Hronek Design s.r.o.

Zálohování
GAUZY Specialista na řešení Virtualizace, VMware vSphere, SharePoint a Exchange Hosting, Project Server a Outsourcing ICT

Kontajnery
Spoločnosť Touax ponúka obytné kontajnery, bunky a ďalšie modulové stavby.

Kontejnery
Společnost Touax dodává obytné kontejnery, buňky a další modulové stavby.

Střechy
Firma Střechy Novák se zaměřuje na vše co souvisí se střechou a střešním příslušenstvím - střechy na klíč, strešní krytiny (Bramac, KM Beta, Tondach), střešní okna (Velux), atd.

Stavební software
Prodáváme programy pro stavebnictví. Mezi hlavní produkty patří soubor programů GEO5 pro zakládání staveb a geotechniku a FIN EC na statické výpočty stavebních konstrukcí.

Koupelny fotogalerie, koupelny inspirace
V interiérovém centru MoDo v Průhonicích naleznete nabídku devíti prodejců nábytku a bytového příslušenství, kteří nabízí materiály pro vybavení koupelen, atraktivní kuchyně, sedací soupravy, jídelny, ložnice a další nábytek.

Autodíly
Prodejna autodílů a náhradních dílů pro veškeré běžné typy vozů. Prodejna Jankovcova 27, Praha 7.

Sedací soupravy
Špičkové kožené sedací soupravy italské značky Polo Divani. Pohovky nabízíme v 18 produktových řadách.

Účetnictví
Kompletní služby v oblasti zpracování a vedení účetnictví, daňové evidence, zpracování daňových přiznání.

CityBike Prague - půjčovna kol a tůry po Praze na kole
Různé druhy cyklovyjížděk po Praze. Individuální půčování kol - od jedné hodiny až po celý den. Příznivé ceny, on-line rezervace.

Jazyková škola Praha
Institut jazykového vzdělávání pořádá jazykové kurzy v angličtině, němčině, francouzštině, španělštině a ruštině. Jsme specialisté na jazykové kurzy pro firmy, kurzy v zahraničí, pomaturitní studium a tlumočení. Mimořádnou pozornost věnujeme kvalitě poskytovaných služeb a vztahům se zákazníky. Věříme v dlouhodobou spolupráci.

Norwit - Stavební stroje a technika

Společnost Norwit se specializuje na prodej, servis a pronájem malé stavební mechanizace a techniky. Dále nabízí diamantové nástroje a stroje, hutnicí techniku, pneumatické nářadí, elektrocentrály a čerpadla.

Transfer Energy - Prodej elektřiny
Služby v oblasti energetiky a správy budov. Transfer Energy obchoduje s elektrickou energií a zajišťuje dodávky pro koncové zákazníky. Dále posyktuje kompletní služby facility management.

Pravidelné i jednorázové úklidy pro firmy a domácnosti. Společnost Delta Servis s.r.o. nabízí úklidové služby již od roku 1991. Mezi služby patří: mytí oken a výloh, čištěni koberců, mytí vysokotlakými čističi WAP, strojové čištění podlah, kompletní úklidy po malování a stavebních úpravách a další.

 

Metrážové i kusové levné koberce za perfektní ceny. Web: www.levne-koberce.eu
Udržte si pocit odpočinku po celý rok v zimní zahradě od Dvořáka. Přesvědčete se sami: zimní zahrady fa Dvořák jsou tu pro Vás.
Kompletně instalujeme tepelná čerpadla za velice výhodné ceny. Web: www.bacik-ts.cz
Moderní grafika, marketing a webové stránky za bezkonkurenční ceny.  Web: www.pixel-studio.cz
Jste vlastníky internetových obchodů a potřebujete zvýšit obrat? Známe účinné metody SEO optimalizace, jak Váš web zviditelnit a přilákat "kopu" zákazníků. Odborná péče SEO optimalizace za levný peníz! Netdesigner.cz - www.netdesigner.cz
Dopřejte si na svých cestách nejvyšší komfort, který Vám dopřejí jedině celoodpružená kola. Vysoce kvalitní celoodpružená kola populárních značek KTM a Merida. Web: lyzeakola.cz
Webový server autoscout de je výbornou volbou pro všechny, kteří hledají kvalitní a cenově dostupný vůz.